10 выдуманых сярэдніх пісьменнікаў дзеляцца сваімі гарачымі парадамі "Як пачаць пісаць"

Магчыма, яны не такія дурныя, як вы думаеце ...

КрыніцаКрыніца

Джаспер: "Калісьці ўсе пісьменнікі пачыналі свае гісторыі, незалежна ад таго, пра што яны гаварылі, аднолькавым чынам. І гэта спрацавала. Гэта было стандартна для ўсіх пенсіянераў. Я не ведаю, чаму хто-небудзь кінуць фразу. Я, напрыклад, маю намер прыняць яго сёлета ”.

Крыніца

Соня: "Мне падабаецца апранацца ў персанажы, калі пішу фэнтэзі, гэта выклікае ў мяне настрой. Часам я накідваю рамантычны халат і лебедзь у казачны лес, перш чым пакласці пяро на паперу, і гэта мае значэнне. Апранаючы патрэбную вопратку, не атрымліваецца распаліць маё ўяўленне ".

Крыніца

Роберт: "Я сур'ёзна падыходжу да таго, каб пачаць пісаць і сядзець у халоднай цёмнай каморы. Я падрапаю словы на пергаментнай старонцы пяром і чарнілам. У мяне быў звычай карыстацца перапілкамі, але ў майго папугая скончылася пяро ".

Крыніца

Лэдзі Вераніка: "Я тэлефаную маёй пакаёўцы і прашу яе зрабіць. Няма сэнсу супрацоўнікаў, калі вы не прымушаеце іх выконваць гэтыя стомныя задачы, якія вы лепш не зробіце. Гэта вызваляе мяне, каб атрымаць асалоду ад тыфа з сябрамі і абменьвацца гісторыямі з людзьмі ".

Крыніца

Джэсіка: «Пачаць пісаць лёгка. Я выкарыстоўваю прыкладанне генератара сюжэту. Сёння мне прапанавана назваць маіх галоўных герояў "Тост" і "Бровы" і сустрэць іх у краме рыбалова. Як бліскуча! Я ніколі не падумаў пра гэта сам ".

Крыніца

Макс: "Я наведваю невялікую краму антыкварыяту і знаходжу ідэі на адваротным баку старых паштовак. Шмат хто з іх з Англіі, таму я шмат пішу пра надвор'е і пра тое, хто ў другой палове дня прыходзіць узяць гарбату ".

Крыніца

Felicity: "Я ўсталёўваю секундамер і даю сабе 60 секунд, каб запісаць як мага больш рэчаў, якія я бачу ў пакоі. Потым я ўклаў іх усё ў гісторыю. Учора я пісаў пра тое, як ручнік з гарбаты высушыў поўны набор патэльняў. Я быў на кухні. "

Крыніца

Табіта: "Я гляджу на сцяну Facebook у маёй сяброўкі, каб даведацца, што яна рабіла, і ператварала свае прыгоды ў гісторыі. Учора я пісаў пра жанчыну з пахмелля, якая не магла ўспомніць, дзе яна пакінула абутак. Сёння раніцай я перапісаў казку пра жанчыну, якая марнавала грошы на хатняе ўборка на абутак і таблеткі ад галаўнога болю ".

Крыніца

Гэры: "Я атрымліваю шмат лістоў, і няма ніякіх прычын, каб яны патрацілі ўпустую. Я выкарыстоўваю першы радок кожнага з іх і дадаю яго да іншага, каб стварыць гісторыю. Напрыклад, "няма абмежаванняў у колькасці ўзнагарод, якія вы можаце зарабіць, таму што ў вашай гісторыі ёсць дзесяць прыхільнікаў на" Сярэднім ", і вы дзівосныя, таму я даю вам гэтыя халявы". Прызнаюся, для гэтага трэба крыху папрацаваць, але я ўпэўнены, што я пачаў салідную гісторыю ".

Крыніца

Дэвід: "Дапамагае, калі я пераскочу на мясцовыя могілкі і прачытаю надпісы надмагілляў. Мноства ідэй выцякае, калі я адзначаю дзіўныя старыя імёны людзей і словы, якія выкарыстоўваюцца для іх апісання. Гэта маё апошняе: «Тут ляжыць Фердынанд Фінглебаум, ахвяра ганьбы. Не прапусціла яго дарагая жонка Віялета. ' У мяне ёсць шмат сюжэтных ідэй пра яго жыццё і смерць ".

Гэтыя выдуманыя пісьменнікі-медыйцы згодныя, што яны не супраць выкарыстоўваць свае ідэі "як пачаць пісаць", пакуль вы пасля не пакідаеце каментары пра свой поспех.

Аўтарскае права © 2020 Bridget Webber. Усе правы ахоўваюцца

Калі вам спадабалася гэтая гісторыя, вам могуць спадабацца і такія: