№ 1 - Як запусціць паспяховую сетку супрацоўнікаў

Гэта першая публікацыя ў блогу #Staffnetworkseries, якая накіравана на аказанне дапамогі ўсім, хто працуе і зацікаўлены ў запуску персанальнай сеткі, а таксама працоўных месцах, якія разглядаюць магчымасць іх запуску.

Аджай

Мая сетка называецца iCAN (Страхавая культурная інфармацыйная сетка), і мы прадстаўляем BAME і міжнародных калегаў з усёй страхавой галіны. Мы запусцілі ў маі 2017 года і набралі больш за 700 удзельнікаў.

Наш рэцэпт поспеху (як у маіх папярэдніх сетках) - гэта кіраванне сеткай як бізнес. Вызначэнне мэт і задач, стварэнне вымяральных ІПЦ і галоўнае, прыслухоўваючыся да патрабаванняў і патрэбаў вашага членства.

Наша цяперашняе і будучае бачанне цягне за сабой галасы мультыкультуралізму ў галіны - мы зрабілі такі крок за кароткі прамежак часу, укладваючы ў нашы магчымасці маркетынгу, і гэта апраўдала нас, бо нас шукаюць парады кампаній і прэсы . Наша цяперашняя тэма - «Год ўздзеяння», таму кожнае дзеянне арыентавана на тое, каб змяніць сітуацыю.

Наша будучае бачанне - гэта мець рэальны ўплыў на кар'еру калег BAME / International па ўсім сектары.

Натан

Сетка BAME ў Auto Trader - гэта гарачая група людзей, якія аб'ядноўваюць калег з усяго бізнесу, каб адсвяткаваць мультыкультуралізм, заахвочваючы да інклюзіўнасці.

Сетка AT BAME існуе каля двух гадоў і нарадзілася як адгалінаванне ад нашай пастаянна развіваецца стратэгіі D & I на Auto Trader.

Я ўзначальваў сетку AT BAME з самага яе стварэння, а таксама сядзеў у Гільдыі разнастайнасці і ўключэння Auto Trader (Камітэт).

Для кіравання паспяховай кадравай сеткай, я лічу, што важна, каб было глыбокае разуменне патрэбаў яе членаў. Гэта патрабуе добрага ўзаемадзеяння з удзельнікамі сеткі, задаваць шмат пытанняў і слухаць, аднак у залежнасці ад структуры вашай арганізацыі гэтага само па сабе можа быць не проста.

Пасля таго, як вы дакладна зразумееце бягучае пачуццё і амбіцыі вашай сеткі і выявіце тое, што вы хочаце, каб гэта было (зыходзячы з патрэб, якія вы сабралі), вы можаце ператварыць гэта ў SMART мэты і план.

Мэры

Я сустаршыня мультыкультурнай сеткі бізнэсу PwC's (MBN), якая працуе з лета 2015 г. на сусветным рынку становіцца ўсё больш карысным навыкам. Для запуску паспяховай сеткі я лічу, што вам трэба некалькі рэчаў, у тым ліку:

• Адданая і разнастайная каманда - каманда можа стварыць або разбурыць сетку, калі члены каманды, адданыя справе, і карпатлівая праца, неабходная, будуць дабраславеньнем
  • Падтрымка зверху ўніз у вашай кампаніі - падтрымка кіраўніцтва вашай кампаніі, а таксама персанал кампаніі, які наведвае вашы мерапрыемствы і быць паслом для добрай працы вашай сеткі.
  • Захапляльныя ідэі - кожны можа прыняць імпрэзу з канапе і некалькімі запрошанымі выступоўцамі, што зробіць вашы падзеі іншымі?
  • Бюджэт! - вашай сеткі патрэбныя грошы, каб фінансаваць ідэі і ўвасобіць іх у жыццё
Падзея на канец года ў Мультыкультурнай сетцы бізнесу PwC

Геранім

Жыццёва важнае значэнне для паспяховай працы персаналу складаецца з аднадумцаў, гарачых людзей, якія ўдзельнічаюць у складзе вашай асноўнай каманды, як адзначалі іншыя. Напрыклад, у сетцы CBAME я, старшыня, мае камітэт з 12 чалавек, які ахоплівае Вялікабрытанію (Лондан, Тэлфард і Уортынг).

Атрымаеце дапамогу ад вашай кампаніі, у тым ліку ад HR, стратэгічных каманд, а таксама каманды па разнастайнасці і ўключэнні (калі ў вас ёсць) і наяўнасць саюзнікаў вышэйшага кіраўніцтва дапаможа вам паскорыць свой уплыў і голас, а таксама, спадзяюся, забяспечыць вам атрыманне бюджэту !

Акрамя таго, у якасці старшыні вам неабходна забяспечыць план і стратэгію, то ёсць вы ведаеце, што хочаце зрабіць, перш чым хто-небудзь папросіць. Я прыдумаў план, паглядзеўшы іншыя сеткі і пагаварыўшы з іншымі людзьмі, якія працуюць у сетках, і правесці некалькі размоваў паміж нашым камітэтам.

Да гэтага часу ў нас ёсць дыскусіі пра тое, у чым заключаецца наша канчатковае бачанне ў сетцы, і ў нас з самага пачатку быў спонсар выканаўцаў, які дапамагае. Наша сённяшняя задача - рост, які ахоплівае ўсе аспекты нашай кампаніі, каб паведаміць ім пра нашу сетку. У цяперашні час мы маем 250 членаў, і, паводле ацэнак, насельніцтва BAME складае 1000 чалавек, таму нам яшчэ трэба зрабіць нейкую працу. Мы імкнемся працягваць ісці і максімальна ўздзейнічаць.

Дзякуй за чытанне!

Калі ў вас ёсць якія-небудзь пытанні, не саромейцеся звяртацца да нас ніжэй:

Ajay Mistry (брокерства і iCAN)

Натан Дайк (аўтатрэйдар, вядучы сеткі BAME)

Джэром Грант (Capgemini, сустаршыня сеткі CBAME)

Мэры Агбесанва (сетка PwC MBN і NYT)

На наступным тыдні: як запусціць паспяховае мерапрыемства