005: Як заставацца матываваным

Вы можаце (і будзеце) зрабіць нешта цудоўнае. Фота Clark Tibbs на Unsplash

Жыццё пра змены. Як чалавек, мы мяняемся кожны дзень, і паколькі гэта непасрэдна звязана з нашым ростам, гэта рухаючая прычына ў развіцці нашага жыцця. У той час як змены, як уяўляецца, натуральным узорам, для многіх з нас гэта адбываецца па-рознаму, і для іншых, на жаль, ніколі. Таму многім з нас даводзіцца змагацца са зменамі ў нейкі момант нашага жыцця, няхай гэта будзе фізічныя змены ў нашай знешнасці ці асабістыя змены ў нашым жыцці. Мы проста не можам зрабіць наступны крок і расці. Мы ведаем, што рабіць, але праўда ў тым, што там так шмат шуму, які нам перашкаджае. Вы чуеце "Я не магу" і "Усё не будзе", і ўсё астатняе паміж імі. Гэтыя негатыўныя душэўныя станы вынікаюць з самазаспакаення жыцця, якое баіцца пераменаў і жыве абарончай. Задавальненне можа стаць фатальным, і вы пазбавіцеся ад вашых мэт і пакіньце іх такімі, якія яны ёсць: мары.

Але як можна здзейсніць гэтыя мары? Перш за ўсё, вы павінны разумець, што вы сапраўды можаце кантраляваць сваё жыццё. Пацешнае здараецца, калі ты паставіш сваю ўладу кіравання ў перспектыву; Вы разумееце, што вы можаце дасягнуць усяго, што вы імкнуліся зрабіць. Вас чакае ажыўленне з нядаўна выяўленым пачуццём пашырэння магчымасцяў. Ты жывеш знарок. Вы матываваныя шукаць тое, што хочаце!

Але некаторым з нас не хапае гэтай матывацыі. Можа, у нас яго ніколі не было і не гублялася. Як вы атрымаеце яго назад Без гэтай матывацыі; Нам не хапае імкнення да росту. Як мы працягваем сваё жыццё? На шчасце, запаліць агонь вашай матывацыі - даволі простая задача. Гэта патрабуе размовы з самім сабой, у якой мы глядзім на сваё жыццё і задаем сабе тры пытанні:

1. Што вы хочаце зрабіць?

2. Чаму вы хочаце гэта зрабіць?

3. Як вы гэта робіце?

Калі ўзгадніць гэтыя тры пытанні, вы можаце перабудаваць свой працэс мыслення і павысіць матывацыю!

1: Што вы хочаце зрабіць?

Вы можаце літаральна зрабіць усё, што заўгодна. Але што гэта будзе? Фота Мора Крыстафа на Unsplash

Вы павінны літаральна спытаць сябе: «Што вы хочаце зрабіць?» Хочаце прыйсці ў форму і стаць больш здаровымі? Вы са школы саскочылі з машыны і зараз хочаце сесці і падрыхтавацца? Хочаце пачаць новае хобі, каб заставацца занятым? Так часта, як людзі, мы атачаем сябе такім вялікім шумам і шмат нічога не ставім на занятыя пласціны, што мы ў канчатковым выніку расчароўваемся і забываем, да чаго мы імкнемся. Вельмі важна спытаць сябе, што мы хочам зрабіць, і будзьце ўважлівыя; Вы не толькі задасце гэтае пытанне адзін раз. Калі мы мяняемся кожны дзень, мы можам шукаць іншыя рэчы ў жыцці, таму нам трэба перагледзець тое, што мы хочам альбо павінны зрабіць. Возьмем, напрыклад, выбар кар'еры, тэму, якую шмат каму з нас давядзецца даведацца ў нейкі момант. Падумайце над гэтым і спытайцеся ў сябе: «Што вы хочаце зрабіць?» Якую кар'еру вы маглі б сабе ўявіць на ўсё астатняе жыццё? Гэта страшнае пытанне, але вы былі б здзіўлены тым, як хутка вы маглі б адказаць. Часта, калі мы задаём сабе гэтыя пытанні, мы надзіва ўжо ведаем адказ. вы проста павінны трохі капаць, каб даведацца. Скажыце, што ваша здароўе выклікае сумневы, і вам цікава, што вы хочаце з гэтым зрабіць. Вы, магчыма, ужо ведаеце, што вам трэба правільна харчавацца і займацца спортам, каб скінуць некалькі фунтаў, але калі вы спытаеце сябе адкрыта, гэта адзіны спосаб абыйсці шум і сутыкнуцца са сваім адказам.

Аднак ёсць шмат з нас, якія ўсё яшчэ губляюцца і блытаюцца ў тым, што мы хочам зрабіць, і якім усё складаней адчуваць сябе матываванымі. Мы хочам, каб мы разлічвалі на тое, што мае сэнс. Гэта тэма, пра якую я згадваў у сваіх папярэдніх паведамленнях у блогу. Аднак заўсёды варта паглыбіцца, таму што гэта дастасавальна ва ўсім нашым жыцці. Замест таго, каб пытацца "што вы хочаце зрабіць?" (Вы, відавочна, не ведаеце) спытаеце сябе: "што вы хочаце зрабіць?" У чым ты добры? Ва ўсіх ёсць таленты (відавочныя ці схаваныя), і для таго, каб выявіць іх, трэба толькі некаторы час. Незалежна ад таго, ведаеце вы адказ ці не, вяртанне гэтай матывацыі ў наша жыццё пачынаецца з пытання "што". Мы павінны знайсці тое, у што можам пакласці сваю энергію і зрабіць усё магчымае.

Не думайце толькі пра гэта, бо зараз вы ведаеце, што рабіць. Яшчэ больш складанае пытанне: чаму?

2: Чаму вы хочаце гэта зрабіць?

Чаму? Фота Emily Morter на Unsplash

Больш за ўсё, вы павінны пераканацца, што вы таксама. Што б вы ні вырашылі з першага пытання, зараз вы павінны даведацца, ці з'яўляецца гэта для вас ці для большага суб'екта, які адчувае кантроль над сваім жыццём. Надзвычай часта прымаць рашэнне, абапіраючыся на тое, што думаюць іншыя людзі, няхай гэта будзе грамадства, ваш сацыяльны круг ці нават ваша непасрэдная сям'я. Ваш сябар можа захацець, каб вы зрабілі адну справу, і ваша сям'я можа мець іншыя планы для вас. Вы можаце апынуцца ў такім становішчы, калі шмат людзей хочуць, каб вы ішлі ў адзін бок, і адчуванне, што цягнеце ў любы бок, змушае вас звар'яцець. Тады вы павінны спытаць сябе: "Ці я гэта раблю для сябе? Якая ў мяне тут мэта?" менавіта таму вы хацелі, калі было прынятае чужое рашэнне. Можа, гэта здавалася б добрай ідэяй схуднець з сябрам па кроссфіце, але на самой справе вы не самы вялікі прыхільнік.

Усё не для ўсіх. Фота Nicolas Barbier Garreau на Unsplash

Ціск з боку аднагодкаў - адзін з найважнейшых ілжывых матыватараў у сучасным грамадстве. Вы адчуваеце пачуццё прыналежнасці і асабістага росту, калі ідзеце разам з пажаданнямі іншых. Але гэта тое, што вы хочаце? Не дзіўна, што людзі, як правіла, губляюць матывацыю і перастаюць ганяцца за тым, што яны імкнуліся зрабіць. Менавіта таму я пішу гэта. Аднак я даведаўся, што калі ў вас развіваецца запал да чагосьці, вы ніколі не страціце агонь для гэтага. Гаворка ідзе пра старую прымаўку: "рабі тое, што любіш, і ніколі ў сваім жыцці ніколі не будзеш працаваць". Любячы і клапоцячыся пра тое, што вы робіце, вы знаходзіце час, каб пастаянна спрабаваць і адчуваць сябе матываваным расці ў гэтым аспекце свайго жыцця. Такім чынам, пераканайцеся, што ў вас ёсць захапленне ўсім, што вы робіце (ВАША ШТО)! Прыгатуйцеся да сваёй новай дыеце і прысвяціце яе! Якая карысць, калі вы можаце дачакацца, калі вы вернецеся да "звычайнага жыцця" і развітацца з дыетай (гл. 004: Чаму так цяжка быць здаровым)? Калі вы ў цяперашні час ідзяце сваім шляхам альбо спрабуеце знайсці свой шлях, часам можа быць складана высветліць, да чаго. Але ўвогуле, калі ў вас ёсць чаму; Калі вы ведаеце, чаму вы нешта робіце, то што ад гэтага можа атрымацца. Чаму часам бывае самым складаным пытаннем, бо многія людзі недастаткова ўсведамляюць сябе, каб у поўнай меры зразумець сябе ці тое, чаго хочуць. Аднак разуменне таго, што вы робіце што-небудзь, з'яўляецца краевугольным каменем для паўтарэння гэтай матывацыі. Гэта нагадвае вам пра МЕЦ ШТО.

Спытайцеся ў сябе: чаму я пачаў? Гэта прывядзе вас да часу, калі вы шукаеце пераменаў і захацелі большага ў сваім жыцці. Калі вы азіраецеся на гэта, вам варта распаліць полымя жадання дасягнуць вялікіх спраў. Замыканне сябе заўсёды - гэта выдатная тэхніка, каб пацвердзіць нашы пазіцыі з самімі сабой. Сам з сабою я часта азіраюся на часы, калі я быў не ў лепшай форме і калі жыццё для мяне не было настолькі маляўнічым (для атрымання дадатковай інфармацыі глядзіце 001). Я памятаю, як здароўе і фітнес змянілі маё жыццё і дазволілі мне ўзяць пад кантроль, хто я. Я не толькі замацаваны ў сваім цяперашнім стане, але і адчуваю сябе ўмацаваным, бо памятаю, якім было жыццё да таго, як я ўзяўся за сваё захапленне. Я думаю пра тое, наколькі цудоўным было жыццё з таго часу і не спрабую вярнуцца да свайго ранейшага ладу жыцця. Проста бачу, дзе я зараз у жыцці, таму што я абраў "Што" і адкрыў "Чаму" - гэта матывацыя, якая мне патрэбна, і прашу вас усіх падумаць пра сваё жыццё і азірнуцца назад, чаму вы пачалі. Калі вы на самай справе бачыце, як моцна вы змяніліся і колькі вы выраслі як чалавек, практычна немагчыма не адчуваць сябе матываваным і імкнуцца наперад.

З гэтай матывацыяй і пацвярджаючы пачуццё арыентацыі, прыйшоў час планаваць, як менавіта вы будзеце дзейнічаць.

3: як?

Як ты будзеш падымацца на гару? Фота Томі Лісбіна на Unsplash

Вы павінны адаптаваць свае дзеянні да сваіх амбіцыяў. Я ведаю, што гэта прасцей сказаць, чым зрабіць, але рэдка камусьці атрымоўваецца ўвязацца ў нешта сляпое. Вам патрэбен план, і вы павінны яго выканаць.

Дык спытайцеся ў сябе: як гэта зрабіць? Вы хочаце стаць найвялікшым кандытарам у найноўшай гісторыі? Мы плануем, як вы можаце гэтага дасягнуць. Ці пойдзеце вы ў школу кандытара, тым часам адкрыеце канал YouTube і адкрыеце сваю ўласную справу? Вы не можаце проста сказаць, што вы хочаце быць лепшым кандытарам і марыце толькі падтрымаць яго. Складзіце план паэтапна і выконвайце яго з дня ў дзень.

Як я ўжо згадваў у 004 годзе, цярпенне - гэта цнота. Калі гаворка ідзе пра адлюстраванне ўласнага жыцця, вы можаце лёгка страціць матывацыю, калі гэтыя планы не будуць вырабляцца так хутка, як хацелася б. Некалькі дзён мы можам адчуваць сябе надзвычай прадуктыўна, і мы можам адчуць, што мы робім крокі ў правільным кірунку, і праз тыдзень ці два можна адчуць, калі гэта не прывядзе да вялікай прадукцыйнасці. Тут нам зноў трэба набрацца цярпення і зразумець, што ўсё патрабуе часу. Я ахвяра дэмантаванага пачуцця, калі ўсё не атрымліваецца. Вам цікава, чаму вы робіце нешта, калі гэта не дае вынікаў. Хітрасць у тым, што вы павінны мірыцца з цярпеннем, неабходным для ўсяго, што вы робіце. Вы не можаце чакаць, што стане шэф-поварам праз 2 месяцы, і я не магу разлічваць на тое, каб стаць адвакатам па ахове здароўя і фітнесу, з якім я хацеў быць на працягу першых некалькіх тыдняў. Цудоўна, што вы змаглі распрацаваць свой план дзеянняў, але нельга адмаўляць, што вы можаце лёгка страціць сілу, калі ўсё застаецца ў стане. Само сабой зразумела, але не знак таго, што трэба адмовіцца, а хутчэй знак, што вы павінны працягваць. Згадайце, чаму вы пачалі, і задумайцеся, ці варта адмаўляцца ад гэтага, альбо проста папрацаваць крыху больш, каб убачыць патрэбныя вынікі. Я выявіў, што ў сваім жыцці, калі я сутыкаўся з рашэннем працягваць альбо адмовіцца, выбар настойлівасці амаль заўсёды прыводзіў да неадкладных пазітыўных зменаў альбо выяўляў прыкметы паляпшэння. Пакуль у вас ёсць план, проста прытрымлівайцеся яго і будзьце цярплівыя. Можа быць, вы ніколі не ведаеце, наколькі вы блізкія да таго, што хочаце!

Інь / Ян - рэальная канцэпцыя, заснаваная на веры кітайцаў, што жыццё рухаецца ў роўных частках святла і цемры, таму добрыя рэчы і, вядома, дрэнныя рэчы здараюцца. Усё ўраўнаважваецца, таму негатыў у вашым жыцці толькі часовы.

Само сабой зразумела, што вы перажываеце фазы ўзлётаў і падзенняў у сваім жыцці. Няхай гэта будзе ў часы вялікага поспеху альбо ў тупіковы перыяд, бясспрэчна, што матывацыя, якая вынікае з тупіка вашага асабістага росту, зніжаецца. Калі вы адчуваеце гэта і вам цяжка заставацца матываваным, вам трэба пагутарыць з сабой і задаць тры самыя важныя пытанні:

1: ШТО вы хочаце зрабіць?

2: Чаму вы хочаце гэта зрабіць?

3: ЯК вы робіце гэта?

Адкажыце на гэтыя тры пытанні, і вы паправіце сябе жыццём і энергіяй, прагнеце працягваць укладваць грошы ў свой рост і шчасце.

Я жадаю вам нічога, акрамя поспеху ў росце і шчасця,

Томас Марк

У вас ёсць тэма, каб пагаварыць? Я б вельмі хацеў гэта пачуць! Размясціце мне адну (альбо ўсіх) маю кантактную інфармацыю ніжэй! Я з нецярпеннем чакаю вашых водгукаў і хачу падзяліцца сваімі ведамі пра жыццё!

Instagram @ realchinshady

Snapchat @ Realchinshady

Twitter @ realchinshady

Facebook @ Томас Марк

На электронны адрас @ thomasmarcc13 @ gmail.com

Я хацеў бы дапамагчы!